Jdi na obsah Jdi na menu
 


Předvolební média - MfDnes, ČR Plzeň

1. Co považujete za nejpalčivější problém v Sokolově a jak byste ho řešil?

 Je to bez diskuse úbytek pracovních příležitostí. Město může v rámci svých omezených možností podporovat živnostníky - pronajímat vlastní prostory přímo, což se v současné době mnohdy neděje. Sokolov je na okraji zájmů vlády, obáváme se, co bude po vyuhlení a už současný přístup hlavních aktérů zaměstnanosti je k budoucnosti liknavý. Ve zkratce řečeno - nebudeme překážet podnikání a budeme aktivními účastníky diskuse v otázkách kolem zaměstnanosti.  

2. Máte v programu recept, jak omezit odliv mladých kvalifikovaných lidí z města? 

Obce a města by měly více spolupracovat. Sokolov nemá příliš prostoru pro realizaci podnikatelských záměrů a vnější možnosti, jako je vybudování potenciální starosedelské průmyslové zóny, je v nedohlednu a navíc je zde pořád dost uhlí k vytěžení. Lidé mohou cestovat za prací, takže jde o to, aby se jim tady příjemně žilo, cítili se bezpečně, měli kam dát své děti do školky, měli možnost využít kvalitní hromadnou dopravu, dostávat dostatečné informace o rozvoji města přímo z radnice a mít chuť podílet se na rozvoji města a na "stará kolena" kvalitně dožít doma nebo v domově se zvláštním určení, jak se dnes říká domovům pro seniory.

3. Největší úspěch a naopak neúspěch dosavadního vedení radnice v uplynulých čtyřech letech v Sokolově?

Za úspěch v uvozovkách považuji umění využít evropské fondy. Peníze musíme čerpat, jinak se budou vracet zpět do Bruselu. Takže je to o připravenosti projektů, za což lze poděkovat zaměstnancům úřadu a jejich realizace ve prospěch občanů. Projekty budou vystavěny ale nebude tady dost obyvatel, kteří by je v budoucnu využívali. Ten trend chceme otočit. proto to chce změnu. Vytknout můžeme povyšování příjmu z hazardu a tím nepřímo podporu šíření patologicko - sociálních problémů s tím spojených nad lidský život, který končí často i smrtí a nebo rozpadem rodiny v lepším případě. Naše uskupení je pro radikální omezení heren ve městě.

(Žlutě označené bylo redakčně bez upozornění kráceno - je zde mj. také poděkování úředníkům města.)

Jiří Korbel

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografie


Kontakt

ZMĚNA PRO SOKOLOV

zmenaprosokolov@email.czArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 20654
Měsíc: 561
Den: 26