Jdi na obsah Jdi na menu
 


Třídit odpad nebo ukládat na skládku?

13. 10. 2014

Každý obal má v sobě již započítaný poplatek za své další zpracování, tzv. Zelený bod.  Nač tedy platit 2 x, jestliže jsem si již za "likvidaci" zaplatil - to dělá opravdu jen hlupák.

Chceme, aby naši zastupitelé rozšířili stanoviště pro ukládání tříděného odpadu, je nesmyslné, aby u sebe stály 2 nebo 3 žluté (2 - 3 modré) kontejnery - tento způsob je přijatelný pouze pro osádku sběrného vozu.Pro občana je příjemnější přiblížit mu sběrné nádoby a umístit je např. do společných prostor ke kontejnerům na směsný odpad. Tak jsme to např. vyzkoušeli v ulici Marie Majerové u školky a rázem se množství směsného odpadu snížilo na polovinu a jsou zde 2 kontejnery zbytečné. 

Podobnou cestou se již vydali správci sokolovského areálu Baník. Nebylo by od věci, kdyby se ke třídění (a mají to ze zákona povinné) přidali subjekty, které v areálu působí. V areálu je celkem 5 nádob na směsný odpad, které jsou věčně přeplněné plastovými lahvemi, taškami od fotbalových potřeb, nádobek od tenisových míčků... Třeba někdy někdo zapřemýšlí a chci věřit, že t onebude pod inspekčním nátlakem.

Pro baráčníky by nebylo od věci ze strany města oslovit polostátní firmu EKO-KOM, aby pomohla s bezplatnou distribucí sběrných pytlů na plasty, plechovky a zavedením jejich pravidelného sběru...   

Nebylo by od věci oslovit systému zajišťující zpětný odběr drobných elektro přístrojů (ASEKOL, Elektrowin, Retele, REMA, Ecolamp), aby se konečně v Sokolově také začalo se sběrem drobných elektrozařízení...

Nebylo by od věci uvažovat o zavedení možnosti sběru tzv. bioodpadu, to je ten odpad, který často nejvíce způsobuje tlení a zasmrádání kontejnerů.

Nebylo by od věci čas od času kontejnery umít - zevnitř i z venku. Vymývací vůz lze půjčovat za úplatu i okolním obcím (na podobném systému funguje systém radarů (jež hypoteticky může stát až 88 mil. Kč).  

 

Náhledy fotografií ze složky Třídění M.Majerové

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografie


Kontakt

ZMĚNA PRO SOKOLOV

zmenaprosokolov@email.cz



Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 20654
Měsíc: 561
Den: 26